ЈОШ ЈЕДАН ВЕЛИКИ УСПЕХ!❤

ОСТВАРЕН ПЛАСМАН НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ !!!
Кристина Радивојевић, ученица 1-1, пласирала се на Републичко такмичење из математике!
Честитамо Кристини и њеној професорки Марији Стекић и желимо им пуно среће и успеха у даљем такмичењу!

ДВЕ ЗЛАТНЕ, ЈЕДНА СРЕБРНА И ЈЕДНА БРОНЗАНА МЕДАЉА НА ЊИЛЛКОММЕН ТАКМИЧЕЊУ

Данас су у нашој школи уручене награде учесницима осмог по реду међународног Willkommen такмичења из страних језика.
Ученицима који су заузели прво место додељене су медаље, дипломе и поклон ваучери док су ученици који су освојили друго и треће место награђени дипломама и медаљама за остварене резултате.
Ивана Тешић 1-1 – I место, немачки језик;
Филип Стојковић 2-1 – I место, немачки језик;
Теодора Пауновић 1-1 – II место, енглески језик;
Каја Тепавчевић 1-1 – III место, енглески језик.
Честитамо ученицима, њиховим професоркама Јелени Станишић и Јасмини Пантић, и желимо им пуно успеха у наредним такмичењима!

ПОЧЕЛА ПРИПРЕМНА НАСТАВА ЗА ИТ ОДЕЉЕЊЕ

Будући гиназијалци данас су започели са припремном наставом из математике.Због великог интересовања, припреме се изводе у две групе са професорима математике: Маријом Стекић и Катарином Јовановић.
Овај тип припреме је намењен ученицима завршних разреда основних школа чија је жеља да се упишу у четврту генерацију ИТ одељења Гимназије у Младеновцу.

СРЕБРО ЗА ГИМНАСТИЧАРЕ

Десета годину за редом како Гимназијалци освајају медаље на Градском такмичењу у гимнастици које се одржава у Београду.
На данашњем такмичењу наша школа је освојила друго место и заслужено понела сребрне медаље и пехар.
Екипа која је остварила овај успех је наступала у саставу Милош Кулић 4/5, Коста Милетић 4/1 и Алекса Благић 3/1, предвођени професором Милошем Војновићем.
Овим другим местом су изборили пласман на Окружно такмичење у гимнастици које ће се одржати у Новом Саду.
Честитамо им на успеху, и желимо много среће у наставку такмичења!

ИТ-евци МЕЂУ ПЕТ НАЈБОЉИХ У ДРЖАВИ !!!

На јубиларном, десетом app конкурсу мтс-а , ученици 3-6, ИТ одељења: Анђела Кањо и Филип Окетић остварили су сјајан успех пласманом међу пет најбољих у држави израдом апликације “е-хелп” која помаже ученицима у решавању проблема у настави на даљину. Поред сјајних награда, тим Гимназије Младеновац је изборио пласман и на међународно такмичење, на коме ће учествовати и победничке екипе из Црне Горе и Босне и Херцеговине.
Честитамо ученицима и њиховом ментору, проф. Предрагу Матовићу !!!

ВИДЕО НАШИХ УЧЕНИКА О ДАНУ ДРЖАВНСТИ

Поводом Дана државности Републике Србије, овим пројектом представљамо се на eTwinning-у нашим пријатељима из Европе.
Захваљујемо се на сарадњи ОШ “Први српски устанак” и Завичајном музеју у Орашцу

Видео погледајте на нашој фајсбук страници овде

I OVE GODINE DESETORO UČENIKA MLADENOVAČKE GIMNAZIJE IZABRANO ZA POLAZNIKE ISTRAŽIVAČKE STANICE PETNICA

Поносни смо да се међу одабраним ученицима налази десет ученика младеновачке Гимназије који ће се укључити у рад према интересовању, свако у својој области.
Одабрани ученици из Гимназије Младеновац су:
Сара Анђелковић, 2-6
Мина Блажић, 3-3
Растко Глишић, 1-1
Стефан Глувић, 2-1
Срба Јефтић, 1-5
Милица Милошевић, 2-6
Ана Обрадовић, 3-4
Вук Обрадовић, 4-3
Јована Тодоровић, 4-3
Даница Вујић, 2-4
ЧЕСТИТАМО !

НАШИ УЧЕНИЦИ У ПРОЈЕКТУ САВЕЗА ЗА ШКОЛСКИ СПОРТ СРБИЈЕ

Мина Блажић, одељење 3/3 и Милош Кулић, одељење 4/5 учествовали су на конкурсу Савеза за школски спорт Србије у оквиру пројекта “Сам се снађи – у кући реквизит пронађи”.
Имали су задатак да осмисле свој модел вежбања користећи реквизите који се могу пронаћи у кући (књига, столица, флаше са водом, ранац…).
Циљ овог пројекта је подстицање ученика да вежбају у новонасталим условима Корона вируса, јер вежбање је здравље.
Милош Кулић је ушао у топ 10 најбољих модела вежбања.
Њихове моделе вежбања можете видети на следећим линковима:
Мина Блажић
Милош Кулић
Честитамо им на учешћу, на прави начин су представљали нашу Гимназију

УРУЧЕНЕ НАГРАДЕ УЧЕНИЦИМА ЗА ОСВОЈЕНО 3. МЕСТО НА РЕГИОНАЛНОМ ТАКМИЧЕЊУ ПОСЛОВНОГ ИЗАЗОВА

Награде су данас уручене Ивани Тешић, Милану Мирчићу и Виктору Микичићу, ученицима који су изборили пласман на национално такмичење освајањем трећег места на регионалном такмичењу из Пословног изазова.
Честитамо ученицима и професору Предрагу Матовићу !